Jak vybrat korálky?

Jak vybrat korálky?

Propadli jste fenoménu, který navazuje na tradici výroby českých korálků a bižuterie a nevíte z jakého konce začít? Pak je pro vás tento rádce jako stvořený. Pochopíte díky němu, kam by měl směřovat váš prvotní zájem.
 
 

Sady pro začátečníky

Jste-li úplný začátečník, určitě oceníte předpřipravené sady korálků a komponentů. Na trhu jich je skutečně velké množství a je z čeho vybírat. Liší se především svým obsahem, od kterého se pak odvíjí i jejich cena. 
 
Nejčastěji se setkáte s těmito variantami sad pro začátečníky:
 
  • Různé varianty korálků, které jsou vzájemně kompatibilní
  • Korálky s komponenty
  • Korálky s komponenty a návlekovým materiálem
  • Korálky s komponenty, návlekovým materiálem a potřebami pro korálkování
Díky korálkovým hobby setům si dokážete udělat představu o svých schopnostech, o tom, jaké techniky vás baví. Zvládnete se pak sami rozhodnout, do jakých korálků a dalšího vybavení má smysl investovat. Jestliže se svým prvním nákupem váháte, neváhejte se obrátit na prodejce korálků, který vám doporučí to nejvhodnější zboží.
 

Korálky

Na českém trhu se setkáte s celou řadou více či méně kvalitních korálků ze skla a dalších materiálů. Při svém výběru určitě nesahejte po nejlevnějším možném řešení, jelikož se v takových případech jedná o nepříliš kvalitní výrobky z Asie – ty svojí kvalitou nemohou konkurovat především tuzemským výrobcům, kteří jsou na světové úrovni. Hlavní rozdíly jsou v barevné stálosti, přesnosti rozměrů.
 
 

Kompletní systémy

Kromě korálků, které navlékáte a tvoříte z nich šperky či jiné bižuterní předměty (například postavičky, atp.), existují již hotové korálkové systémy.
 

Kameny

Kromě korálků a kompletních systémů jsou běžnou součástí korálkování i kameny. Skleněné broušené kameny a perle, ze kterých asi nejznámější jsou produkty Swarovski. Díky jednoduchosti a nenáročnosti je tvorba šperků s využitím kamenů či perel velmi populární.
 

Komponenty

Za komponenty považujte veškerý materiál, který slouží k umístění korálků či kamínků na potřebné místo. Většinou se jedná o nejrůznější bižuterní kovodíly, které následně osazujete kameny a korálky, dle svého uvážení.  
 
 

Literatura

Kromě řady portálů a návodů sdílených napříč sociálními sítěmi je vhodným zdrojem inspirace, zvláště v začátcích, literatura. Díky tomu, že Česká republika patří mezi korálkové velmoci, je sortiment knih v tomto směru skutečně pestrý. V nabídkách jednotlivých prodejců určitě najdete podpůrné materiály v podobě knih o korálkování obecného charakteru i těch, které se zaměřují na konkrétní korálkovou techniku.
 
Rádce pro vás zpracoval obchod České korálky